Akademia Miłości dla Singli została powołana nie dlatego, aby być miejscem w którym poszukuje się męża czy żony ale żeby pomóc uczestnikom stać się osobą, której inni poszukują.
Dlatego też naszym celem od początku było wsparcie rozwoju na płaszczyźnie duchowej, osobowościowej, społecznej, właściwe uporządkowanie przestrzeni wykształcenia i pracy oraz zadbanie o swoją fizyczność. Praca oraz rozwój nad wymienionymi powyżej obszarami powoduje, ze stajemy się lepszą wersją samego siebie i przyciągamy osoby przeciwnej płci, które chcą z nami przebywać. Owocem naszych wspólnych starań staje się coraz większa zdolność do budowania relacji z Bogiem oraz drugim człowiekiem.

Pierwsze spotkanie Akademii miłości dla Singli odbyło się 02.02.2016 roku. Projekt stworzony przez ks.Adama Pawłowskiego z pomocą Asi Idziak(obecnie Nowakowskiej) oraz Marka Ksonia cały czas się rozwija. Obecnie działamy w Poznaniu oraz Szczecinie. W planach mamy powołanie Akademii Miłości dla Singli w Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy warszawie. Myślimy również nad projektem Akademii dla studentów, a także dla uczestników 40+.
Współorganizujemy także kursy przedmałżeńskie.

Akademia Miłości dla Singli jest inicjatywą skierowaną do uczestników w wieku od 25 do 45 lat. Dajemy możliwość uczestnictwa w konferencjach, warsztatach ze specjalistami(psychologami, artystami, aktorami, duchownymi itp.), na których promujemy wartości Kościoła Katolickiego. Spotkania odbywają się wg stałej formuły: rozpoczynamy wspólną modlitwą. Następnie specjaliści prowadzą przez ok. 1h konferencję, po której istnieje możliwość zadawania pytań. Spotkanie kończy się małym poczęstunkiem i rozmowami.

Oprócz oficjalnych spotkań organizowane są imprezy integracyjne, m. in. wyjścia do kina, wycieczki rowerowe, szybkie randki, spacery po Poznaniu, kręgle, bilard i inne, które cieszą się dużą popularnością. Tradycją na zakończenie każdego semestru stał się już Bal dla singli uczestniczących w naszej Akademii.